Konsultuojame: I—V 11:00—16:00   Kontaktinė informacija Kontaktai    Atsiskaitymo būdai Atsiskaitymas    Nemokamas pristatymas Nemokamas pristatymas    Užsakymo būsenos tikrinimas Užsakymo sekimas   Užduoti klausimą Užduoti klausimą
 
 

Kvepalų vadovėlis

Stengiamės, kad mūsų pirkėjai išsirinktų sau labiausiai tinkantį kvapą, todėl trumpai apžvelgsime kvepalų žymėjimus ir paaiškinsime ką jie reiškia.


1. Kvepalų koncentracija

Kvepalai dažniausiai gaminami iš aliejų, ištirpintų tirpiklyje (dažniausiai spirite). Kuo aliejų koncentracija yra didesnė tuo mažesnė yra alkoholio koncentracija, o kvepalų kvapas stipresnis. Kvepalų koncentracija dažniausiai žymima specialiais trumpinimais (pranc. kalba). Žemiau pateiksime vizualų kvepalų koncentracijos palyginimą:


Kvepalų koncentracija

2. EDT arba EDP?

Dažnai kyla klausimas - ką geriau pasirinkti - parfumuotą vandenį ar tualetinį vandenį. Tarp jų yra pagrindiniai skirtumai:


EDP (Eau de Parfum arba parfumuotas vanduo) — ilgiau laikosi ant odos, kadangi kvepalų sudėtyje yra mažiau alkoholio, tai pat mažiau dirgina/džiovina odą. Parfumuotas vanduo labiau tinka progoms, pasimatymams ir situacijoms kai svarbu, kad aromatas išliktų kuo ilgiau.


EDT (Eau de Toilette arba tualetinis vanduo) — dažniausiai pigesnė ir populiaresnė kvepalų versija. Kadangi kvepalų koncentracija yra mažesnė, aromatas išsilaiko trumpiau negu parfumuoto vandens atveju. Tualetinis vanduo labiausiai tinka kasdieniniam naudojimui.


3. Kvepalų natos

Kadangi visi kvepalai yra kuriami laikantis griežtų taisyklių, jų aromatas (kuris susideda iš natų) skiriamas į tris stadijas: viršutinės, širdies ir bazinės aromato natos.


Tradicinė proporcija yra 30% viršutinės natos, 50% širdies ir 20% bazinės natos aromato aliejų, tačiau natų paskirstymas vis gi būna ir skirtingas — taip yra sukuriami lengvesni arba sunkesni aromatai.


Kvepalų natos

Viršutinės natos: pradinis kvepalų aromatas (dar vadinamas pirmuoju akordu), kuris jaučiamas iki 8-15 minučių. Viršutinių natų pavyzdys: citrusinis arba lengvas gėlių aromatas.


Širdies natos: pagrindiniai kvapo elementai, kurie yra jaučiami iškart po to kai išsikleidė viršutinės natos. Dažniausiai jaučiami po 30 minučių po purškimosi. Vidurines natas dažniausiai sudaro sunkesni gelių aromatai.


Bazinės natos: išsiskleidžia vėliausiai ir „prisiderina” prie jūsų odos. Bazinės natos yra vadinamos aromato kulminacija, kadangi jos išsilieka ilgiausiai. Aromatas pradeda ryškėti po 30—40 min. ir gali būti jaučiamas net iki 24 valandų. Bazinės aromato natos: sandalmedis, muskusas, vanilė, kedras, smilkalai, imbieras.


Patarimas: kvepalai atskleidžia skirtingas natas skirtingose stadijose. Pasirenkant kvepalus verta pradžiai išbandyti mėginuką - pasikvepinti ryte ir „pastebėti” kvapą iki vakaro. Tokiu būdu galėsite įvertinti kiekvieną kvapo stadiją bei pajusti kvepalų išskleidžiamas natas.

4. Kvepalų kategorijos

Skirtingi kvepalai yra aprašomi pagal jų aromatą bei pagrindinius kvapo ingredientus, kurie naudojami aromato sukūrimui.


Kvepalų kategorijos

Patarimas: jeigu jūsų draugas rekomenduoja jums savo kvepalus, turėkite omenyje, kad identiški kvepalai papurkšti ant odos gali kvepėti skirtingai dėl individualaus žmogaus odos cheminio balanso.

5. Kvepalų buteliukas

Su purškikliu: laikomas geriausiu būdu kvepintis, kadangi kvepalai tolygiai pasiskiria ant odos / drabužių. EDT ir EDP buteliukai yra dažniausiai su purškikliu.


Be purškiklio: galima kvepintis rankų pagalba arba tiesiogiai buteliuko "prisilietimais". Buteliukuose be purškiklio dažniausiai būna losjonas po skutimosi, odekolonas arba kvepalų (EDT arba EDP) mėginukai.


Patarimas: Kur laikyti kvepalus?
Kvepalus geriau laikyti saulės spinduliams ir karščiui nepasiekiamoje vietoje, todėl palangės yra bloga mintis :) Kita vertus, laikyti kvepalus vonioje irgi nėra puikiausia vieta dėl pastovių temperatūros pokyčių bei drėgmės - tai gali drastiškai paveikti bei susilpninti kvepalų aromatą. Todėl geriausias pasirinkimas būtų stalčius arba spintelė.
 
Jūsų apsipirkimo saugumą garantuoja:
Secured by Comodo PositiveSSL  Saugu Pirkti patikimumo sertifikatas  eShops.lt auksinis narys
1. Krepšelis → 2. Užsakymas → 3. Apmokėjimas
Krepšelis tuščias
 Pristatymas visoje Lietuvoje nemokamas (iki 30 kg). Suma: 0.00 € 
Turite klausimų dėl užsakymo? Turite klausimų dėl užsakymo? Maloniai prašome skambinti mums tel. 8 674 90770
Informacija apie atsiskaitymo būdus Informacija apie atsiskaitymo būdus