Stengiamės, kad mūsų pirkėjai išsirinktų sau labiausiai tinkantį kvapą, todėl trumpai apžvelgsime kvepalų žymėjimus ir paaiškinsime ką jie reiškia.
Kvepalai dažniausiai gaminami iš aliejų, ištirpintų tirpiklyje (dažniausiai spirite). Kuo aliejų koncentracija yra didesnė tuo mažesnė yra alkoholio koncentracija, o kvepalų kvapas stipresnis. Kvepalų koncentracija dažniausiai žymima specialiais trumpinimais (pranc. kalba). Žemiau pateiksime vizualų kvepalų koncentracijos palyginimą:
Dažnai kyla klausimas - ką geriau pasirinkti - parfumuotą vandenį ar tualetinį vandenį. Tarp jų yra pagrindiniai skirtumai:
EDP (Eau de Parfum arba parfumuotas vanduo) — ilgiau laikosi ant odos, kadangi kvepalų sudėtyje yra mažiau alkoholio, tai pat mažiau dirgina/džiovina odą. Parfumuotas vanduo labiau tinka progoms, pasimatymams ir situacijoms kai svarbu, kad aromatas išliktų kuo ilgiau.
EDT (Eau de Toilette arba tualetinis vanduo) — dažniausiai pigesnė ir populiaresnė kvepalų versija. Kadangi kvepalų koncentracija yra mažesnė, aromatas išsilaiko trumpiau negu parfumuoto vandens atveju. Tualetinis vanduo labiausiai tinka kasdieniniam naudojimui.
Kadangi visi kvepalai yra kuriami laikantis griežtų taisyklių, jų aromatas (kuris susideda iš natų) skiriamas į tris stadijas: viršutinės, širdies ir bazinės aromato natos.
Tradicinė proporcija yra 30% viršutinės natos, 50% širdies ir 20% bazinės natos aromato aliejų, tačiau natų paskirstymas vis gi būna ir skirtingas — taip yra sukuriami lengvesni arba sunkesni aromatai.
Viršutinės natos: pradinis kvepalų aromatas (dar vadinamas pirmuoju akordu), kuris jaučiamas iki 8-15 minučių. Viršutinių natų pavyzdys: citrusinis arba lengvas gėlių aromatas.
Širdies natos: pagrindiniai kvapo elementai, kurie yra jaučiami iškart po to kai išsikleidė viršutinės natos. Dažniausiai jaučiami po 30 minučių po purškimosi. Vidurines natas dažniausiai sudaro sunkesni gelių aromatai.
Bazinės natos: išsiskleidžia vėliausiai ir „prisiderina” prie jūsų odos. Bazinės natos yra vadinamos aromato kulminacija, kadangi jos išsilieka ilgiausiai. Aromatas pradeda ryškėti po 30—40 min. ir gali būti jaučiamas net iki 24 valandų. Bazinės aromato natos: sandalmedis, muskusas, vanilė, kedras, smilkalai, imbieras.
Skirtingi kvepalai yra aprašomi pagal jų aromatą bei pagrindinius kvapo ingredientus, kurie naudojami aromato sukūrimui.
Su purškikliu: laikomas geriausiu būdu kvepintis, kadangi kvepalai tolygiai pasiskiria ant odos / drabužių. EDT ir EDP buteliukai yra dažniausiai su purškikliu.
Be purškiklio: galima kvepintis rankų pagalba arba tiesiogiai buteliuko "prisilietimais". Buteliukuose be purškiklio dažniausiai būna losjonas po skutimosi, odekolonas arba kvepalų (EDT arba EDP) mėginukai.